Lekarz okulista – przyjaciel Twojego wzroku

0
813

Ostatnio gorzej widzisz? Twoja wada się powiększyła czy nagle pojawiła się poważna choroba oczu? Nie masz ani chwili do stracenia, jak najszybciej powinieneś udać się do specjalisty, który zbada Twój wzrok i podejmie się odpowiedniego leczenia.

Kim jest okulista?

Okulista jest zawodem medycznym odpowiedzialnym za diagnostykę oraz leczenie wad i chorób oczu. Z racji, że coraz więcej czasu spędzamy przed komputerami, smartfonami czy książkami przy nieodpowiednim naświetleniu, nasze oczy łatwo się męczą i chorują. Jeśli zauważyłeś u siebie pogorszenie ostrości widzenia lub po prostu Twoje oczy bardzo szybko się męczą, to dobry moment abyś zaczerpnął opinii lekarza specjalisty. Niewinne objawy mogą być początkiem poważnej choroby. Najbardziej typowymi chorobami oczu są krótkowzroczność i dalekowzroczność. Ta pierwsza charakteryzuje się dobrym widzeniem z bliska, a niemożliwością dostrzeżenia przedmiotów oddalonych od pacjenta. Z kolei dalekowzroczność jest odwrotnością krótkowzroczności. Pacjent doskonale widzi to co znajduje się daleko od niego, a ma problem z ostrym widzeniem przedmiotów znajdujących się blisko. Oprócz podstawowych wad, do okulisty zgłaszają się osoby z takimi chorobami jak jaskra, zaćma, zwyrodnienie plamki żółtej, zwyrodnienie ciała szklistego. Żadnej z powyższych chorób i wad nie należy lekceważyć. Jak tylko zaobserwujesz u siebie pierwsze objawy choroby, natychmiast udaj się do lekarza!

Dobry okulista – cennik

Ceny wizyt i zabiegów u okulistów zależą od kilku rzeczy, między innymi od miejsca, w którym okulista przyjmuje swoich pacjentów – czy jest to prywatna klinika czy może szpital, poziomu doświadczenia lekarza popartego certyfikatami i dyplomami oraz od rodzaju przeprowadzanego zabiegu lub operacji. Doskonałym wyborem jest lekarz okulista Warszawa. Przykładowymi cenami za wizytę u lekarza okulisty są na przykład 140 złotych za podstawową wizytę diagnostyczną, 300 złotych za wizytę domową, 50-200 złotych za badanie dna oka. Ceny operacji są oczywiście droższe i są to między innymi: operacja usunięcia zaćmy w cenie 6500 złotych, zabiegi przeciwjaskrowe w cenie od 3500- 5000 złotych oraz 7000 złotych za założenie plomby plamkowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here