now helikopter

Rozwój myśli technologicznej dotyczące helikoptera był już opracowany w zarysie przez wielkiego arcymistrza Leonarda da Vinci, który w swoich dziełach opracował model helikoptera, maszyny wręcz niezwykłej na ówczesne czasy i wydarzenia historyczne. Wielki mistrz już wtedy tworząc futurystyczne i przyszłościowe plany budowy swojej latającej maszyny musiał zdawać sobie sprawę, z tego jak wielki to jest wynalazek i jak wiele wysiłku będzie to kosztowało.

Musiał się też zastanawiać ile kosztuje helikopter nie tylko jako dzieło kompletne, ale jego poszczególne elementy. Gdyby wtedy udało się wielkiemu mistrzowi dokonać budowy takiej maszyny, to jakże inaczej by wyglądał dziś świat, gdyż Wielka Rewolucja Przemysłowa miała swoje początki aż 300 lat później!

Helikopter wczoraj i dziś – ile kosztuje helikopter współcześnie.

Helikoptery od wielu lat zdobywają szturmem rynek lotniczy w Polsce, ale także i na całym świecie. W Polsce ten typ transportu utożsamiony jest najczęściej z wojskiem, policją, żandarmerią czy politykami. Nic bardziej mylnego. Bum nie tylko na loty, ale na posiadanie na własnego helikoptera trwa na całym świecie od blisko 50 lat. W krajach demokracji zachodniej helikopter był symbolem statusu, bogactwa i prestiży. Wiele osób zastanawiało się ile kosztuje helikopter, a przekonawszy się, że w wielkim biznesie liczy się czas i pieniądz, postanowili, że w „stajniach” stoją nie tylko kosztowne samochody marki Lexus, Porsche, a przede wszystkim helikoptery.

ile kosztuje helikopter

Już w Polsce nikogo nie dziwi, że magnaci przemysłowi, świata medialnego, aktorzy posiadają własny helikopter mając licencję pilota. Możemy zapytać: ile kosztuje helikopter, ale usłyszy odpowiedź, że strata z braku posiadania śmigłowca byłaby znacznie bardziej dotkliwa, aniżeli koszty związane z posiadaniem helikoptera. Wielu biznesmenów nie wyobraża sobie, żeby do odbywać wielogodzinną podróż samochodem, gdy w tym czasie może wykonać lot helikopterem i dotrzeć do oddziału firmy oddalonego o 300 km w niespełna godzinę, będąc z powrotem w swoim domu po 3 godzinach!!

Eksploatacja – koszty i zyski

Utrzymanie helikoptera jest dość spore. Wiąże się z tym nie tylko zakup paliwa, ale także przeglądy techniczne, obsługa czy posiadanie stosownych uprawnień kosztujących wiele tysięcy złotych. Przedsiębiorcy, biznesmeni czy sławni ludzie nie skupiają się tylko na tym ile kosztuje helikopter, ale jak wygląda jego obsługa. Liczy się również wnętrze, wykończenie i prestiż z posiadania danego modelu helikoptera. Od tego ile kosztuje helikopter wynika również od tego, czy helikopter dedykowany jest tylko do transportu ludzi, towaru, czy pełni również rolę militarną: obronną, szpiegowską itp.

Wiele osób podróżując helikopterem, prowadzi na jego pokładzie spotkania biznesowe, chcąc mieć do dyspozycji wszelkie wygody: dostęp do telewizji, telefonu, internetu. Co więcej, chcą tym samym „zaimponować” swoim kontrahentom, partnerom biznesowym, rodzinie, przyjaciołom osiągając swój cel zawodowy czy prywatny. Wpływ na to ile kosztuje helikopter ma także marka śmigłowca. Znacznie więcej kosztują helikoptery uznanych marek lub latające maszyny stworzone specjalnie na indywidualne zamówienie klienta.

helikopter

Stawki tu rosną proporcjonalnie. Wiele komponentów wykonanych jest z elementów jak: złoto, platyna, co wpływa na to ile kosztuje helikopter. Należy podkreślić, że wraz z rozwojem rynku lotniczego następuje również spadek cen śmigłowców. Czynnikiem na to ile kosztuje helikopter ma wpływ rozwój rynku lotniczego. Powstaje wiele małych firm, które specjalizują się w produkcji ultralekkich śmigłowców, uzyskujących odpowiednie certyfikaty lotniczych, a tym samym rozwijają one rynek umożliwiając dostęp dla osób o mniejszej zasobności portfela.

Średnia cena śmigłowca w podstawowym wyposażeniu na rynku to ok. 1,5 mln złotych, ale helikopter używany można kupić już za niespełna 400 tysięcy złotych. Śmigłowiec ma tą zaletę, że z powodzeniem można nim startować z terenu firmy, domu, czego nie można uczynić samolotem, potrzebującego długiego pasa startowego. Dlatego rynek helikopterów to segment rozwijający się bardzo dynamicznie w ostatnich latach na całym świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here