przedłużyć umowę w play

Na pewno wielu klientów play zadaje sobie pytanie ile wcześniej można przedłużyć umowę w play. Wszystko zależy od tego czy wybieramy opcję z telefonem czy bez. Jeżeli chcemy przedłużyć umowę bez telefonu to oferty na jej przedłużenie pojawiają się trzy miesiące przed zakończeniem umowy. Jeśli chodzi o oferty z telefonem to pojawiają się one dwa miesiące przed końcem. Co ciekawe to fakt, że play znowu powiększa swoją ofertę.

Tym razem klienci mają możliwość zmiany telefonu już po upływie 12 miesiąca od czasu podpisania umowy z operatorem. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią często zmieniać swój telefon. Teraz będą mogli oni dalej korzystać z usług tego samego operatora, a tylko zmienić model telefonu na nowszy. Warto zauważyć fakt, że nie trzeba czekać do zakończenia umowy, żeby kupić nowy telefon w cenie promocyjnej z aktualnego cennika. Może to bowiem zrobić już po 12 miesiącach od podpisania umowy.

Trzeba także pamiętać, że oferta skierowana jest dla abonentów indywidualnych oraz biznesowych. Play szczególnie nastawia się na te dwie grupy, ponieważ jest to ich główny target. Oczywiście dla każdego klienta oferta jest przygotowywana i wyliczana indywidualnie. Żeby zapoznać się z ofertą skierowaną bezpośrednio do nas musimy się zgłosić do salonu play lub skorzystać z usług call center. Warto też przypomnieć, że na początku tego roku miał być uruchomiony pierwszy element sieci 5G od Play.

umowa w play

W bardzo nietypowy sposób, ponieważ w ramach częstotliwości, która jest wykorzystywana do tej pory do 4G lub LTE. Play złożył już wniosek do Urzędu Komunikacji Elektrycznej o zgodnę na pierwsze i do tego komercyjne uruchomienie 5G. Częstotliwość na jakiej miałaby działać ta sieć to 2100 Mhz. Obecnie ta częstotliwość jest używana do sieci 4G. Ludzie słusznie zwrócili uwagę na ten fakt. W ten sposób sieć doskonale ominęła problem aukcji częstotliwości. Aukcje ruszają dopiero w przyszłym miesiącu, jeśli chodzi o częstotliwości 3400-3800 Mhz, a ostatecznie mają być one rozdane do połowy przyszłego roku.

Play, który zapewnia sieć 5G na częstotliwości 2100 Mhz zapewnia on mieszkańcom dostęp o niższej przepustowości niż normalnie jest możliwa w zakresie ogólnie przyjętych standardów. Dlatego też można powiedzieć, że Play jest pewnego rodzaju pionierem tych usług. Dlatego trzeba się koniecznie liczyć z tym graczem, mimo, że we wszelkich rankingach Play zajmuje dopiero 4 miejsce.

Miejsce lidera zajmuje Orange, ponieważ obecnie usługi orange są najchętniej wybierane wśród polaków. Mimo, że play będzie funkcjonował na tej samej częstotliwości co wcześniej to zapewni on wyższą przepustowość, a jednocześnie znacznie mniejsze opóźnienia. Będzie to więc pierwszy operator na rynku, którego usługa 5G będzie normalnie dostępna dla wszystkich klientów, nie tylko partnerów biznesowych oraz licznych testerów. Najważniejszy jest ogólnokrajowy dostęp do sieci i na tym powinniśmy się skupić. Trzeba także przypomnieć, że play oferuje obok internetu także telewizję.

ile wcześniej można przedłużyć umowę w play

Ciekawym rozwiązaniem dla klientów są również pakiety, na przykład internet plus telewizja. Co warto zauważyć to fakt, że w latach 2020/2021 Play dalej będzie korzystał z sieci T-Mobile Polska i Orange Polska jeśli chodzi o zakres roamingu krajowego. Ogólnym celem firmy jest rezygnacja całkowita w przyszłości z roamingu krajowego. W pierwszej kolejności Play zamierza zakończyć wszystkie obecne umowy podpisane w związku z roamingiem krajowym oraz w pełni usunąć koszty roamingu krajowego, które przez pierwsze dziewięć miesięcy 2018 roku przyniosły bardzo wiele strat, które oscylowały wokół 205 milionów złotych.

Umowa roamingu krajowego, która została podpisana w 2006 roku z firmą Polkomtel przestanie być wiążąca po upływie 12 miesięcy od czasu wypowiedzenia. Ważne, żeby odczekać cały ten okres, ponieważ dopiero wtedy można postępować tak jakby wyżej wymienionej umowy nie było. Taki gigant jak play może sobie pozwolić na różne tego typu działania, które dla szarych ludzi mogą się wydawać bardzo ryzykowne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here