ile kosztuje mops

Mopsy są przyjaznymi psami, które pochodzą z Chin. Są one hodowane zazwyczaj do tego, żeby umilały spędzanie wolnego czasu swojemu panu. Początkowo towarzyszyły one władcom oraz arystokracji i miały jedynie rolę zabawiania swoich właścicieli. Obecnie są one także używane do szkoleń, ponieważ odkryto jak bardzo są inteligentne. Ich natura powoduje także, że są bardzo przywiązane do swojej rodziny. Możemy być pewni, że adoptując mopsa zyskamy kolejnego członka rodziny, który bardzo nas pokocha.

Jeżeli tutaj dotarłeś to na pewno interesuje cię ile kosztuje mops

Zazwyczaj jest to bardzo duży koszt, ponieważ ceny zaczynają się od 2500 złotych, ale potrafią sięgać nawet 5000 złotych. Oczywiście mówimy tu o mopsach z rodowodem, ponieważ te bez rodowodu są znacznie tańsze. Warto jednak przed zakupem dokładnie sprawdzić i przefiltrować hodowlę, na którą się już zdecydujemy. Żeby utrzymać mopsa potrzebujemy około 100 złotych miesięcznie, także koszty utrzymania nie są jakieś wysokie. Osoba klasy średniej bez problemu powinna sobie poradzić z utrzymaniem takiego psa.

w parku

U tej rasy raczej nie dostrzegamy żadnych poważnych chorób zakaźnych oraz dolegliwości zdrowotnych. Oczywiście muszą być spełnione takie warunki jak otoczenie pieska odpowiednią pielęgnacją oraz zapewnienie właściwego pożywienia, a także otoczenie zwierzęcia troską. Czasami spotykane są problemy z sercem i wadliwie funkcjonujący układ oddechowy. Kolejnym problemem są częste choroby zębów takie jak kamień nazębny.

Siekacze też są bardzo płytko osadzone i dlatego powinno się zapewnić mopsom gryzaki i bardzo ostrożnie zająć się pielęgnacją ich zębów. Pamiętajmy, że im wcześniej się tym zajmiemy to lepiej a i tak w przyszłości niezbędna będzie wizyta u weterynarza. Warto też pamiętać, że mopsy mają bardzo wrażliwe oczy, dlatego należy szczególnie na to zwrócić uwagę. Kolejnym problemem, który się może pojawić podczas wychowania tych cudownych piesków to dysplazja stawów biodrowych oraz problemy z rzepką.

Jeżeli to możliwe to unikajmy spacerów w pełnym słońcu, gdy temperatura na dworze jest wysoka. Mopsy to psy, które nie lubią upałów i źle to na nich działa. Nie przepadają też za deszczem. Dobrym rozwiązaniem dla starszych piesków jest zakup specjalnych ubranek, które pomogą im zachować stałą temperaturę ciała. Co warto zauważyć to fakt, że praktycznie każdy nadaje się na właściciela mopsa. Żeby je wychować nie jest wymagane duże doświadczenie, tak samo spacery nie muszą być czasochłonne.

Oczywiście bardzo łatwo adaptują się one do warunków i chcą wychodzić na spacery, ale mogą być one krótkie. Do wad pieska można zaliczyć fakt całorocznego linienia oraz małą odporność na upały. Jest to też bardzo uparty pies co zauważymy z pewnością podczas pierwszych miesięcy wychowywania naszego podopiecznego. Warto też zauważyć, że ta rasa chrapie. Dlatego początkowo możemy się nieźle przestraszyć. Jednak wszystkie te wady są przysłonięte przez liczne zalety. Do tych można zaliczyć bardzo pozytywne usposobienie oraz inteligencję.

mops

Są one także bardzo towarzyskie i mocno przywiązują się do rodziny. Są bardzo łagodne dla dzieci, a także dla innych psów i zwierząt. Mają bardzo sympatyczny charakter. Ich rozmiar sprawia, że można je trzymać w małym mieszkaniu. Bardzo łatwo jest je utrzymać w czystości i nie wymagają naprawdę dużo ruchu. Na pewno wiele osób ciekawi co je mops. Mopsy mają naprawdę bardzo duży apetyt, jednak nie zjedzą one pokarmu, który jest niskiej jakości. Warto pamiętać, że mopsy bardzo często tyją dlatego warto zadbać o pożywienie tak, żeby było dostosowane do rozmiaru i wieku psa.

Na pewno świetnym rozwiązaniem jest dieta średniobiałkowa, ponieważ nadmiar biała może spowodować alergię, a to może w ostateczności doprowadzić do wypadania sierści. Mopsy charakteryzują się właśnie tym, że przez cały rok linieją, dlatego warto zakupić specjalne trymery oraz szczotki, które pomogą utrzymać sierść naszego pieska w doskonałej kondycji. Warto też obejrzeć zawsze dokładnie skórę naszego psa po spacerach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here