Jak wybrać właściwą lokalizację pod dom jednorodzinny

Każdy z nas marzy o tym, aby nie tylko mieszkać we własnym domku jednorodzinnym, ale również w dogodnej lokalizacji, skąd wszędzie będzie blisko, a okolica będzie zachwycała swoim wyjątkowym urokiem. Na lokalizację z pewnością ma wpływ wiele czynników, od których zależy także końcowa cena nieruchomości. Jakie czynniki wziąć pod uwagę zanim kupimy działkę pod budowę domu jednorodzinnego?

Po pierwsze komunikacja

To oczywiste, że w dzisiejszych czasach każdy z nas ma samochód, ale jeżeli planujemy budowę domu dla siebie i swojej rodziny, musimy liczyć się również z tym, że nasze dzieci będą poruszały się komunikacją miejską. Jeżeli tego czynnika zabraknie, to my jako rodzice będziemy uwiązani i zobowiązani wozić ich wszędzie gdzie tylko zechcą. Dlatego w kwestii komunikacji powinniśmy zwrócić uwagę na dogodny dojazd własnym samochodem osobowym, ale również na komunikację miejską, która jest nieoceniona i wyjątkowo istotna w stałym miejscu zamieszkania. Czasami zróżnicowana komunikacja publiczna jest lepszym transportem nawet do pracy, niż dojazd własnym samochodem osobowym.

Miejsca publiczne powinny znajdować się blisko

Skoro mówimy o lokalizacji, warto także wspomnieć o kolejnym ważnym czynniku, jakim jest bliskość do podstawowych miejsc publicznych. Działka na sprzedaż Józefów pod budowę domu powinna znajdować się blisko supermarketów, centrów medycznych, przedszkoli i szkół, a także blisko miejsca pracy. Korzystając z popularnych lokali usługowych, takich jak fryzjer, kosmetyczka czy usługi pocztowe, najbardziej cenimy ich bliską lokalizację z domem, dlatego tak istotne jest abyśmy budowali dom tam, gdzie wszędzie jest blisko. Tym bardziej jeżeli planujemy powiększenie rodziny, powinniśmy wziąć pod uwagę bliskość żłobka, przedszkola i szkoły podstawowej. To najważniejsze punkty edukacyjno-wychowawcze, do których samodzielnie musimy dowozić dzieci.

Świeże powietrze i zielona okolica

Decydując się na zakup działki pod budowę nieruchomości bądź zakup domku jednorodzinnego z rynku pierwotnego, ważna powinna być dla nas także najbliższa okolica. Jeżeli wkoło jest zielono, to na pewno mieszkanie w takiej okolicy będzie komfortowe i wygodne dla całej rodziny. Agencja nieruchomości Otwock – Elandom posiada w swojej ofercie wiele nieruchomości oraz działek pod zabudowę, gdzie okolica jest wyjątkowo zielona i zaplanowana pod mieszkalnictwo dla rodzin z małymi dziećmi, którym zależy na wypoczynku i rekreacji wśród zieleni.

Świeże powietrze to podstawa dobrego mieszkania, a jeżeli decydujemy się na zakup bądź budowę domku jednorodzinnego, powinniśmy zrobić wszystko aby jego lokalizacja znajdowała się wśród parków, zieleni, a także w bliskiej odległości od ośrodka wodno-rekreacyjnego. Miejskie rozrywki to nie wszystko. Przeprowadzając się z dziećmi do domku jednorodzinnego powinniśmy zadbać o miejsce na spacery, wycieczki rowerowe czy uprawianie innych sportów na świeżym powietrzu. Ważne aby w pobliżu znajdował się także jakiś ciekawy ośrodek sportowy.

Plan zagospodarowania przestrzennego

Nie każdy wie co to jest plan zagospodarowania przestrzennego i co ma wspólnego z budowaniem domku jednorodzinnego. Zanim zakupimy działkę pod budowę domu, warto dowiedzieć się w urzędzie miasta jaki jest plan zagospodarowania przestrzennego okolicy. Czy jest to teren przeznaczony wyłącznie pod budowę domków jednorodzinnych i atrakcyjnych budynków usługowych dla mieszkańców, czy jest to lokalizacja przemysłowa, gdzie w przyszłości mają powstać jakieś fabryki. Niewielki sklep spożywczy nie zakłóci spokoju mieszkańców, ale już przestronny kompleks handlowo-usługowy może z cichego i zielonego miejsca zrobić zatłoczone i ruchliwe miasto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here