Jak odzyskać zaniżone odszkodowanie

Kiedy ulegniemy wypadkowi samochodowemu, zwykle zwracamy się do ubezpieczyciela o zadośćuczynienie finansowe. Niestety nie wszystkie firmy wypłacają odszkodowania w odpowiednio wysokich kwotach finansowych, zaniżając często odszkodowania na własną korzyść. Niemalże każde towarzystwo ubezpieczeniowe, oceniając wartość szkody, wystawia jak najniższą kwotę odszkodowania, aby zyskać na tym posunięciu jak największą sumę pieniędzy na korzyść firmy. Dlatego właśnie, kiedy dojdzie do wypadku i złożymy dokumenty, w których wystąpimy o odszkodowanie, warto mieć świadomość ile faktycznie nam się należy. Jeżeli towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci nam zaniżone odszkodowanie, mamy prawo odwoływać się od tej decyzji i wnioskować o rekompensatę finansową. W tym celu należy zgłosić się do firmy, która na co dzień zajmuje się pomocą po wypadkową, w tym także dochodzeniem roszczeń o brakującą kwotę z odszkodowania.

Czy da się odzyskać zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy?

Jeżeli ulegliśmy wypadkowi samochodowemu nie z własnej winy, możemy starać się o odszkodowanie z OC sprawcy. I tutaj od razu powinna zapalić nam się czerwona lampka, aby przez cały czas postępowania odszkodowawczego mieć świadomość jaka kwota odszkodowania nam się należy. Jeżeli nie uda się w pierwszym postepowaniu uzyskać odpowiedniej kwoty odszkodowania, warto zwrócić się do firmy, która wystąpi z wnioskiem o zadośćuczynienie. Prawo wyraźnie wskazuje, że jeżeli uczestniczyłeś w wypadku jako kierowca bądź pasażer, zostałeś w tym wypadku poszkodowany, a sam wypadek nie został spowodowany z twojej winy, należy ci się rekompensata. Wszystko zależy od ilości dni jakie spędziłeś w szpitalu oraz od kosztów i długości leczenia. W zależności od sytuacji, udzielimy ci fachowej porady i jeżeli tylko będzie to możliwe zajmiemy się osobiście twoją sprawą.

Ile czasu na odwołanie się od zaniżonego odszkodowania?

Jeżeli otrzymałeś zaniżone odszkodowanie, na złożenie odwołania masz aż trzy lata. Jest to wystarczający czas, aby odwołać się od niezadowalającej decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego i starać się o wystarczającą rekompensatę finansową, także na drodze sądowej. Jeżeli wypadek samochodowy, którego byłeś uczestnikiem, podlega pod czyn niedozwolony i karany, czas na rekompensatę i złożenie odwołania wydłuża się do 10 lat, a nawet 20 lat, w zależności od danej sytuacji.

Czy napisanie odwołania od decyzji ubezpieczyciela jest trudne?

Nie każdy musi wiedzieć jak napisać odwołanie od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego. Mimo, że w sieci istnieje mnóstwo wzorów, możemy mieć z tym realny problem. Dlatego najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która zajmuje się sprawami odwoławczymi od decyzji ubezpieczeniowych i powierzyć swoją sprawę w dobre ręce. Wystarczy, że podamy firmie wszystkie niezbędne dane ubezpieczyciela, numer sprawy oraz własne pełnomocnictwo, a przedstawiciel firmy zajmie się kompleksowo naszą sprawą, dzięki czemu zaoszczędzimy wiele stresu i nerwów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here