Holowanie pojazdów przez pomoc drogową

Pomoc drogowa to firma która na co dzień świadczy usługi holowania pojazdów. Jeżeli otrzyma telefoniczne zgłoszenie kolizji samochodowej, wypadku bądź awarii samochodu na drodze, ma obowiązek przyjechać na miejsce zdarzenia i udzielić potrzebnej pomocy. W większości przypadków, kiedy wzywana jest pomoc drogowa, samochody muszą zostać odholowane czy też przewiezione na lawecie, albowiem ich dalsze poruszanie się po drogach przeznaczonych do ruchu drogowego, nie jest możliwe.

Kiedy pomoc drogowa przyjeżdża na miejsce zdarzenia, na początku robi wywiad całego zdarzenia, aby uzyskać kompletną informację w jakim stopniu mógł zostać uszkodzony samochód czy inny pojazd zgłoszony do holowania przez pomoc drogową. W przypadku niewielkich awarii, pomoc drogowa może naprawić usterkę na miejscu. Mowa tutaj o braku paliwa w baku, przebitej oponie czy zabezpieczeniu spadku oleju w silniku. W innych sytuacjach naprawa samochodu na ruchliwej drodze nie jest możliwa, trzeba go odtransportować do najbliższego warsztatu samochodowego.

W jakich sytuacjach konieczne jest holowanie pojazdów?

Nie zależnie od tego czy poruszamy się po drodze samochodem osobowym, samochodem ciężarowym czy innym pojazdem przystosowanym do ruchu drogowego, w chwili jego uszkodzenia niezbędna może być interwencja pomocy drogowej. Szczególnie gdy do uszkodzenia pojazdu dojdzie na drodze ekspresowej bądź autostradzie, gdzie nie wolno zbyt długo stać na poboczu, a holowanie przez samochody do tego nie uprawnione jest zabronione, holowanie Kraków może być nieuniknioną usługą z której będziemy musieli skorzystać. Awarie w pojazdach, które nie pozwalają kierowcy dalej poruszać się bezpiecznie po drodze zazwyczaj dotyczą uszkodzenia zawieszenia, karoserii samochodowej bądź poważne uszkodzenia układu hamulcowego. Także zablokowanie się skrzyni biegów czy innego ważnego układu, może być przyczyną konieczności holowania pojazdu do najbliższego zabezpieczonego miejsca bądź bezpośrednio do mechanika samochodowego.

Pomoc drogowa czy pomoc kolegi?

Często, gdy dojdzie do kolizji drogowej bądź wypadku samochodowego, zamiast dzwonić po pomoc drogową decydujemy się na holowanie pojazdu przez znajomego. Jest to niestety bardzo niebezpieczne, albowiem holowanie Kraków powinno odbywać się wyłącznie przez uprawnione do tego osoby, które posiadają odpowiednie umiejętności holownicze. Cały proces holowania, nie zależnie od odległości, może być niebezpieczny dla osoby prowadzącej pojazd holujący i holowany, jeżeli obie nie posiadają niezbędnych uprawnień i umiejętności holowniczych. Samo zapięcie pojazdu do drugiego samochodu za pomocą linki holowniczej, może być niewystarczającym zabezpieczeniem, dlatego zaleca się korzystanie z profesjonalnych usług pomocy drogowej. Dodatkowo warto pamiętać, że po kolizji nie wiemy co zostało w samochodzie uszkodzone, a dalsza jego jazda na lince holowniczej może dodatkowo uszkodzić inne mechanizmy, zwiększając tym samym koszty naprawy uszkodzonego samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here