ile razy w tygodniu biegać

W czasach, których żyjemy sport, jest to aktywność, która jest uprawiana przez ludzi na całym świecie. Nie ma co się dziwić, ponieważ uprawianie sportu niesie za sobą mnóstwo zalet. Sport daje nam mnóstwo zdrowia oraz radości. Często jednak ludzie stawiają przed sobą cele, które są nieosiągalne.

Każdy z nas chce przecież wyglądać świetnie. Znaczna część ludzi, wraz ze zbliżającym się latem decyduję się na uprawianie sportu. Dając sobie poprzeczkę za wysoko, nie osiągniemy upragnionego celu. Dużo ludzi zaczyna od biegania. Jest to dobry wybór, ale przed bieganiem dobrze, jest nabyć trochę wiedzy. Ludzie, którzy zaczynają swoją przygodę z bieganiem, zadają sobie najczęściej pytanie:

Ile razy w tygodniu biegać?

Większość ludzi, która chce się zmienić na lepsze, nie osiąga sukcesu. Częstym problemem, jest cel, który jest postawiony za wysoko. Zaczynając biegać, należy zaczynać od mniejszych tras, a nawet marszu. Idąc krok po kroku, z pewnością zdobędziemy sukces. Bieganie od razu przykładowo 5 km, może nas szybko zrazić i wprowadzić niechęć. Za sukces najczęściej odpowiadają cechy takie jak przede wszystkim regularność. Jeżeli będziemy chcieli od razu za dużo, to regularność będzie dla nas problem. Dobrze, jest robić mniejsze odcinki a regularnie.

Wszyscy wiemy jak bardzo nas stać, dlatego, zanim zaczniemy biegać, to odpowiednio dopasujmy pod siebie plan. Jak wiadomo co za dużo to niezdrowo, dlatego należy wybrać taki plan treningu, jaki będzie dla nas odpowiedni. Jeżeli będziemy biegać regularnie, to efekty powinny się szybko pojawić. Za ciężki plan treningowy sprawi, że będziemy przemęczeni oraz narażeni na kontuzje. To ile razy w tygodniu będziemy biegać, zależy od wielu czynników. Wszystko uzależnione jest od tego, ile mamy czasu, ile pracujemy, jak wyglądają nasze sprawy zdrowotne itd.

bieganie

Są ludzie, którzy biegają codziennie i się świetnie czują. Wszystko zależy również od tego, ile nasz organizm potrzebuje czasu na regenerację. Czasami nawet 3 dni biegania będą dla nas ciężkie i wymagające. Jeżeli mamy mało czasu na bieganie, warto, jest zdecydować się i biegać przynajmniej raz albo dwa razy w tygodniu. Nawet takie minimum, sprawi, że nasze samopoczucie będzie dla nas korzystne. Możemy tę aktywność zwiększyć, na przykład chodząc schodami, a nie windą. Zawsze jakakolwiek aktywność, jest lepsza od żadnej.

Bieganie dwa razy w tygodniu, wraz z odpowiednim jadłospisem, może wpłynąć korzystnie również na naszą wagę. Dlatego nie możemy kierować się myślą, że lepiej nie biegać w ogóle, niż dwa razy w tygodniu. Trzy treningi natomiast sprawią, że nasza forma będzie wspinała się w górę. Bieganie powinno trwać dłużej niż 20 minut. Dobrze jest biegać na zmianę, czyli dzień odpoczynku, a dzień biegania. W dni, kiedy mamy wolne pamiętajmy, aby odpocząć.

Jednak nie musimy całkowicie rezygnować z ćwiczeń. Lekkie ćwiczenia nie spowodują u nas, żadnych niespodziewanych efektów. Jeśli będziemy się czuli dość wysportowani i wprawieni w bieganiu, możemy nasz trening uzupełnić w więcej aktywnych dni. Biegając nawet 5 dni w tygodniu, nasza kondycja powinna być świetna. Ponadto bieganie korzystnie wpływa nie tylko na tkankę tłuszczową, ale też na serce. Bieganie 7 razy w tygodniu, jest już dla bardzo doświadczonych osób. Żeby biegać 7 razy w tygodniu, na pewno potrzebujemy czasu.

buty

Osoby początkujące powinny zacząć od biegania od 1 do 2 razy w tygodniu. Pierwsze treningi nie powinny być zbyt wymagające. Podsumowując, nie ma określonego warunku, ile razy w tygodniu mamy biegać. Niektórzy po dwóch treningach czują się wyczerpani, a inni czują się, jak ryba w wodzie biegając siedem razy w tygodniu. Jeśli nie wiemy ile razy w tygodniu biegać, możemy sobie zaplanować i spróbować różne plany treningowe.

Przykładowo jeden tydzień zaplanujmy sobie na bieganie przez 4 dni, a drugi tydzień niech będzie mniej wymagający. To jak się będziemy czuli w poszczególnym tygodniu, zaobserwujemy sami. Jeżeli sprawdzimy, który trening nam bardziej odpowiada, możemy zacząć biegać. Pamiętajmy, że bieganie to nie wszystko, dlatego, warto, jest również poświęcić się i zacząć jeść zdrowiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here