ile kosztują hybrydy

Od zarania dziejów kobiety kochają dbać o siebie, zajmować się pielęgnowaniem swojej urody, podkreślać swoje atuty i maskować wszelkie niedoskonałości. Wraz z postępem techniki i nauki możliwości w tym zakresie stały się jeszcze większe. Kiedyś nasze babcie i prababcie mogły co najwyżej wklepywać w buzię najzwyklejszy krem lub olejek, a włosy rozjaśniać za pomocą wody utlenionej. Od tego czasu minęło już jednak wiele lat, i my, żyjąc w dwudziestym pierwszym wieku mamy pełen wachlarz możliwości, aby zadbać o siebie od stóp do głów. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę i zadbać w pierwszej kolejności?

Zacznijmy od paznokci. Naturalne paznokcie pokryte jedynie warstwą przezroczystej odżywki wciąż są spotykane, ale mając taki wachlarz możliwości prawie każda kobieta decyduje się na położenie na nich żelu, akrylu lub hybrydy.

Ile kosztują hybrydy?

To oczywiście zależy od kilku czynników- przede wszystkim od miasta, w którym mieszkamy, rodzaju używanych lakierów, jak i renomy i prestiżu salonu, w którym wykonujemy mani. Zazwyczaj będzie to jednak wydatek nie przekraczający osiemdziesięciu czy stu złotych. Ale warto zastanowić się, dlaczego malowanie paznokci lakierem hybrydowym stało się takie popularne i od kilku lat ma rzesze swoich wiernych fanek.

gabinet kosmetyczny

Paznokcie hybrydowe spotkamy dziś wszędzie- pani w sklepie mięsnym, nauczycielka naszego dziecka z podstawówki, aktorki na pierwszych stronach gazet- wszystkie kobiety noszą manicure hybrydowy i chwalą się nim dookoła, polecając sobie najnowsze wzroki i najlepsze salony. Hybrydy są bardzo wygodne- trwałe i mocne, przez co paznokcie pod nimi nie tylko nie ulegają zniszczeniu, ale nawet rosną w znacznie szybszym tempie.

Hybrydy wykonujemy raz na dwa lub trzy tygodnie- wszystko zależy od tego, jak szybko rośnie nam paznokieć. Niektóre metody wykonania paznokci hybrydowych pozwalają na to, aby zmieniać je nawet co miesiąc- metoda pod skórki jest trochę droższa, ale sprawdza się idealnie jeśli na przykład bierzemy ślub a następnie udajemy się w długą podróż poślubną. Żadna z nas przecież nie chciałaby pozować do zdjęć z podróży poślubnej w wielkimi odrostami na paznokciach.

Wykonanie profesjonalnych hybryd trwa od godziny do nawet dwóch i pół. Wszystko zależy od tego, czy podczas wykonywania zabiegu usuwany jest stary lakier hybrydowy, a następnie paznokcie pokrywane są nowymi warstwami i ozdabiane wymyślnymi wzorkami czy kryształami. Możliwości jest mnóstwo, a sam proces jest na tyle prosty, że po kilku wizytach w salonie każda kobieta będzie mogła wykonać sobie sama manicure hybrydowy we własnym domu. Z użyciem oczywiście odpowiednich kosmetyków, lakierów i akcesoriów.

Zacznijmy jednak od tego, czego możemy spodziewać się w salonie kosmetycznym podczas wykonywania manicure hybrydowego. Na samym początku kosmetyczka zdezynfekuje swoje i nasze dłonie, przygotuje nowe narzędzia- cążki, pilniczki, waciki i polerki. Mamy w tym czasie chwilę, aby wybrać ulubiony lakier. Oczywiście nie musimy decydować się na jeden kolor- hybrydy dają mnóstwo możliwości nie tylko pod względem wyboru kolorów, ale też dodatkowych elementów- jak folie holograficzne czy tak zwany efekt kociego oczka uzyskiwany dzięki opiłkom metalu i magnesom.

hybrydy

Następnie kosmetyczka nadaje odpowiedni kształt paznokciom- skraca je jeśli jest taka potrzeba, lub wydłuża dzięki odpowiednim szablonom. Możemy wiec już po kilkunastu minutach mieć dwu centymetrowe szpony! Kolejny krok to odtłuszczenie płytki za pomocą specjalnego płynu. Dzięki temu wszystkie kolejne warstwy trzymać się będą znacznie dłużej. Następnie na płytkę nakładana jest pierwsza warstwa- podstawowa, która utwardzana jest w lampie UV.

Trwa to około trzydziesty sekund. Kolejna warstwa to już wybrany przez nas lakier. Po nałożeniu warstwy lakieru paznokcie muszą znów znaleźć się w lampie UV. Każda kolejna warstwa musi być utwardzona, a więc proces ten trwa kilka minut. Jasne lakiery prześwitują, a więc kosmetyczka kładzie ich kilka warstw. Na koniec ostatnia warstwa nabłyszczająca, którą po utwardzeniu przetrzeć trzeba specjalnym płynem. I gotowe- możemy cieszyć się wymarzonym efektem na paznokciach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here