Wyprawka dla szczeniaka

Czy wiesz, że w ponad połowa Polaków posiada jakieś zwierzę? Najczęściej w naszych domach mieszkają psy. Pies nie bez powodu uznawany jest za największego przyjaciela człowieka. Jeśli i Ty zdecydowałeś się na pupila w swoich “czterech kątach”, musisz wiedzieć, że to nie jest zabawka, a ciążyć na Tobie będzie ogromna odpowiedzialność. Jeszcze przed przybyciem czworonoga do nowego domu przygotuj właściwą wyprawkę. Co powinno się w niej znaleźć? Odpowiedzi znajdziesz poniżej. 

Karma dla szczeniaka

Jeśli bierzesz psa z hodowli, zapewne sprzedający wskaże ci, jaką karmę powinieneś nabyć. Jeśli nie otrzymasz takiej informacji, kup kilka rodzajów suchej karmy, aby psiak mógł wybrać tę, która najbardziej mu smakuje. W dobrych sklepach, w których są akcesoria dla psów, znajdziesz pożywienie dedykowane szczeniakom i konkretnym rasom psów. Wybieraj te dobrej jakości, z odpowiednim składem. Pamiętaj, że niektóre są hipoalergiczne, jeśli szczeniak według zalecenia weterynarza powinien przyjmować właśnie taki rodzaj karmy. 

W wyprawce oprócz jedzenia muszą znaleźć się również miski na karmę oraz wodę. Przy ich wyborze zwracaj szczególną uwagę na to, aby miseczki nie były za małe, ale też nie za duże. Tutaj znowu weź pod uwagę wielkość psa i rasę. Dobrze, jeśli miski będą antypoślizgowe. Zaleca się również nabycie dodatkowej, specjalnej gumy, dzięki której podłoga w miejscu jedzenia i picia dla psa będzie właściwie zabezpieczona. 

Legowisko dla małego psa

Szczeniak już od pierwszego dnia pobytu w nowym miejscu powinien mieć jasno wyznaczone miejsce do odpoczynku i spania. Dzięki temu będzie czuł się bezpiecznie.

Zaleca się, aby legowiska dla tych najmłodszych psiaków posiadały daszki albo były w formie miękkich budek, do których pupil może się schować. Posłanie ma być miękkie i wykonane z atestowanych, dobrej jakości materiałów. Zwracaj uwagę, aby legowisko można było wrzucać do pralki, ponieważ jego pranie będzie nieuniknione.

W legowisku połów miękki kocyk. Najlepiej, jeśli szczeniak otrzyma taki z hodowli, a koc będzie posiadał jeszcze zapach matki. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie mu zaakceptować nowe miejsce do życia.

Podkłady na podłogę

Nie musisz się łudzić, że szczeniak będzie już tak dobrze wychowany, że problem z jego załatwianiem się na podłogę nie będzie dotyczył Twojego mieszkania. Co więcej, do czasu realizacji kompletu szczepień pies wręcz nie może jeszcze korzystać ze spacerów. 

Kup podkłady higieniczne, ab do na nich psiak załatwiał swoje potrzeby. Okazuje się, że to bardzo mądre stworzenia i szczeniak szybko nauczy się toalety w wyznaczonych miejscach. 

Zabawki i inne gadżety dla małego psa

Szczeniak uwielbia się bawić, a jeśli nie zapewnisz mu należytej rozrywki, prawdopodobnie znajdzie są sobie sam, natomiast mogą na tym ucierpieć Twoje buty albo meble, bo niestety zostaną pogryzione. Sprawdzą się więc małe zabawki z bezpiecznego materiału, najlepiej silikonowe gryzaki bez długiego włosia. Gryzienie jest też dla małego psa terapią, kiedy zaczynają wypadać mu mleczaki i rosnąć stałe zęby.

Jeśli tego wymaga rasa psa, musisz kupić również specjalne szczotki i grzebienie do codziennego czesania i oczywiście odpowiedni szampon. Zwracaj uwagę, aby był przeznaczony dla danej rasy, dla szczeniaków i przede wszystkim zawierał naturalny skład. Pies może dostać uczulenia albo łupieżu, który trudno zlikwidować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here