jakie majtki dla dzieci?

Majtki dziecięce stanowią podstawę garderoby malucha, który skończył już swoją przygodę z pieluchami. Bardzo ważny jest odpowiedni wybór rodzaju majtek, nawet już w przypadku dziecka 2-3 letniego. Rodzaj majtek noszonych przez dzieci, zależy od ich preferencji co do kroju, koloru i stylu. Gust dziecka zmienia się wraz z jego wiekiem.

Wybór odpowiednich majtek dla chłopca nie jest tak skomplikowanym procesem, jak wybór majtek dla dziewczynki. Dlaczego? Ponieważ w przypadku chłopca zmiany fizyczne pojawiające się wraz z wiekiem, nie są tak radykalne jak w przypadku płci przeciwnej.

Majtki dla dziewczynek

Najlepsze majtki dla dziewczynek, zarówno młodszych, jak i starszych to przede wszystkim dobrze skrojone, bawełniane figi. Dodatkowo powinny być kolorowe i mieć ciekawe wzory. Takie majtki są dużo bardziej atrakcyjne dla dziecka.

Majtki dziecięce - rodzaje

Kupując majtki dla dziewczynki, należy zwrócić szczególną uwagę na to, żeby nie posiadały zbyt mocnej gumki w pasie, która będzie nadmiernie obciskała ciało dziecka. Rozmiar majtek powinien być dobrany do wieku malucha. Tak by były prawidłowo dobrane powinny sięgać nieco poniżej pępka.

Majtki dla chłopców

Obecnie na sklepowych półkach dostępne są różnego rodzaju modele majtek chłopięcych. Najlepszy wyborem dla chłopców są slipki i bokserki. Majtki dziecięce wykonywane są z dobrej jakościowo bawełny, czasami z dodatkiem elastanu, który ma właściwości wzmacniające.

Zakup odpowiedniego modelu majtek dla chłopca, zależy przede wszystkim od preferencji dziecka. Kluczowa jest również wygoda, która wynika z dopasowania konkretnego kroju do sylwetki.

W przypadku młodszych chłopców, lepiej zdecydować się na prawidłowo skrojone slipki. Ważne żeby majtki miały atrakcyjne zdobienia. Starsi chłopcy wolą bokserki, które są dla nich bardziej wygodne i sięgające do ud. Taki rodzaj majtek występuje w jednym kolorze.

Tak samo, jak w przypadku majtek dla dziewczynek, majtki dla chłopca nie powinny nadmiernie uciskać dziecka w pasie. Ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru.

Przeczytaj też: https://www.swiatmojegodziecka.pl/perfumy-dzieciece-czy-dzieci-powinny-uzywac-perfum/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here