Jak zamontować polską telewizję satelitarną w UK

Wielu Polaków mieszkających na co dzień w Wielkiej Brytanii szuka sposobu na dostęp do polskiej telewizji za granicą. Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na telewizję satelitarną, która daje dostęp do takiej samej gamy programów jak w kraju. Jak ją zamontować?

Telewizja satelitarna pozwala na odbiór programów za pomocą anteny satelitarnej oraz dekodera, który jest łączony z telewizorem. Można odbierać ją w ramach opłacanego systematycznie abonamentu lub też jako telewizja na kartę – wtedy wystarczy ją doładować bez konieczności płacenia comiesięcznych rachunków.

Jak odbierać polską telewizję w Wielkiej Brytanii?

Osoby chcące uzyskać dostęp do polskiej telewizji za granicą, na przykład po przeprowadzce do Wielkiej Brytanii, mogą zrobić to na parę różnych sposobów.

Przede wszystkim można zrobić to przez internet – to najprostszy sposób, by oglądać seriale, programy i inne materiały online. Dostępne są serwisy VOD oraz inne serwisy, na przykład streamingujące na żywo polskie programy. Aby rozpocząć oglądanie, trzeba mieć komputer, smartfon, tablet lub telewizor Smart, a także dostęp do internetu.

Inna opcja to polska telewizja w UK jako telewizja satelitarna. W tym przypadku odbiór programów odbywa się nieco inaczej. Przede wszystkim należy przeprowadzić montaż odpowiedniego wyposażenia, czyli anteny satelitarnej i właściwie ją ukierunkować. Również do odbioru potrzebny będzie dekoder. W ramach TV SAT można uzyskać dostęp do szerokiej gamy różnych programów, które dostępne są w ramach wybranego pakietu.

Gdy zatem chcemy oglądać telewizję na co dzień, a także mieć dostęp do wielu kanałów, warto zdecydować się na skorzystanie z telewizji satelitarnej, która także nie jest bardzo droga. Ceny abonamentów wyglądają podobnie jak w Polsce – należy tylko dopłacić za usługę montażową.

Jak wygląda montaż polskiej telewizji w UK?

Zamontowanie polskiej telewizji satelitarnej w Wielkiej Brytanii najlepiej powierzyć firmom, które specjalizują się w świadczeniu tego typu usług. Mogą one wówczas zapewnić swoim klientom dostęp do kompleksowej obsługi – obejmuje ona dostarczenie niezbędnego wyposażenia, jego montaż, konfigurację, a także niezbędne prace serwisowe, gdy pojawi się taka konieczność.

W pierwszej kolejności należy skontaktować się z firmą świadczącą usługi montażu telewizji satelitarnej za granicą. Adresy można znaleźć za pomocą internetu. Na stronach firm można też często zapoznać się z dostępnymi pakietami programów oraz z cenami abonamentów, telewizji na kartę.

Dekoder oraz antenę można wykupić na własność od razu lub można je wydzierżawić. Pierwsza opcja cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ sprzęt można wtedy zabrać ze sobą przy przeprowadzce w nowe miejsce. Dodatkowo należy wybrać jedną z opcji – abonament lub telewizja na kartę. Asortyment jest spory, więc każdy widz może wyselekcjonować dla siebie coś ciekawego.

Montaż anteny i dekodera można wykonać we własnym zakresie – istnieje możliwość zamówienia dostawy sprzętu kurierem pod wskazany adres. Druga opcja to zamówienie firmy, która będzie mogła zamontować wyposażenie bezpośrednio u klienta. Wówczas pracownik firmy także odpowiednio ustawi antenę i dekoder. Od razu po aktywacji usługi można rozpocząć oglądanie polskich programów w Wielkiej Brytanii!

Podsumowanie

Aby zacząć oglądać polską telewizję w UK, nie trzeba wiele. Można uzyskać do niej dostęp przez internet lub zdecydować się na montaż anteny satelitarnej i oglądać ją dokładnie tak samo, jak w Polsce. W montażu anteny oraz dekodera może pomóc również specjalizująca się w tej dziedzinie firma. To najprostszy sposób na stały i wygodny dostęp do polskich programów za granicą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here