ile zarabia barman

Praca barmana w Polsce kojarzy się często tylko ze zwykłem laniem piwa. Dużo ludzi jest przekonanych, że barman ma za zadanie tylko i wyłącznie lać alkohol do szklanek. Takie myślenie jest błędne, ponieważ praca barmana zazwyczaj polega na dużych umiejętnościach oraz charakteryzuje się dużą wytrzymałością psychiczną. Ponadto ten zawód, nie jest wcale taki prosty. Często braman pracuje w godzinach nocnych przez co, zazwyczaj, jest to bardzo wymagająca praca. Praca, jaką wykonuje barman, polega przede wszystkim na odpowiednim kontakcie z klientem, na utrzymaniu odpowiedniego porządku w miejscu pracy oraz na odpowiednim przygotowaniu drinków.

Barman musi zachować klienta przy sobie

Dlatego ważne jest, aby był kontaktowy i umiał z ludźmi współpracować. Praca barmana jest ciężka, ponieważ praktycznie wszystkie godziny, w jakich pracuje stoi. W nocy dla organizmu jest to trudno znieść. Ponadto częsta współpraca z osobami pod wpływem alkoholu, często wymaga dużo cierpliwości i siły. Przecież nie jest wcale łatwo dogadać się z klientem, do którego zazwyczaj nie dociera co, się do niego mówi. Pracując, jako barman musimy być o każdej godzinie komunikatywni i gotowi do działania. Ludzie, którzy chcą zacząć pracę w tym zawodzie, najczęściej zadają sobie pytanie: Ile zarabia barman?

Wszystko jest uzależnione od kilku czynników. Między innymi od: stopnia doświadczenia, umiejętności, miejsca pracy oraz wykształcenia. Jak wiadomo osoby, które dopiero zaczynają pracę jako barman, nie będą cieszyły się dużym zaufaniem. Osoby bez doświadczenia z pewnością nie dostaną, odpowiedniego zaufanego stanowiska. Dla jednych stawka godzinowa może oscylować w granicach 6 złotych, a dla innych ponad 10. Warto jest jednak brać pod uwagę, że klienci często dają napiwki. W Polsce barman zazwyczaj zarabia średnio netto 1600 złotych. Kwotę wypłaty jednak często uzupełniają napiwki. Klienci pod wpływem alkoholu często są bardzo rozrzutni.

w barze

Napiwki nie tylko barman może dostawać od osób nietrzeźwych, przecież jeśli ktoś lubi dane miejsce, to z pewnością będzie w stanie dorzucić kilka złotych więcej do rachunku. Kilka złotych to nie jest dużo, ale jeśli znajdzie się znaczna liczba takich ludzi, to kwota może uzbierać się całkiem duża. Zarobki barmana nie powalają, ponieważ, jak na trudności, z jakimi się zmaga na co dzień, to kwota, jaką zarabia, jest bardzo mała. Jednak nie wszyscy narzekają, ponieważ znaczna część ludzi lubi tę pracę. Barman często pracuje na weselach, dzięki czemu pieniądze, które zarabia, są znacznie większe.

Ponadto praca barmana może okazać się dla wielu osób spełnieniem marzeń

Jeżeli nie byliśmy w szkole gastronomicznej, to nic straconego. Jeśli zależy nam na pracy jako barman, to dobrze, jest nabyć trochę informacji na ten temat. Pracodawca zazwyczaj wymaga ukończonego kursu barmańskiego. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu, możemy zacząć pracować bardzo szybko. Jednak kurs to nie wszystko. Mieszanie alkoholi, rozpoznawanie wszystkich oraz nabycie techniki, do tej pracy, to rzeczy, które trzeba znać i opanować. Doświadczenie ma duży wpływ na zarobki barmana. Charakter barmana stanowi główną rolę.

barman

Kontakt z ludźmi jest bardzo ważny. Liczy się komunikatywność oraz cierpliwość. Mieszanie alkoholi na różnych imprezach, to kolejna ważna umiejętność. Współcześnie barman często na różnych imprezach, organizuje pokaz, w którym pokazuje różne sztuczki oraz techniki. Dobre zaprezentowanie się na większej imprezie, może dla nas być skokiem w przód. Rozdanie swoich wizytówek sprawi, że ludzie mogą nas chętniej polecać innym oraz zapraszać na różne uroczystości.

Podsumowując, praca barmana to nie jest zawód dla każdego, żeby pracować cały czas na nogach, musimy być wytrzymali. Często podczas pracy, nie ma czasu na nic. Na większych imprezach ludzie czekają w kolejkach, przez co nie możemy nawet odejść na chwilę. Skorzystanie i nauczenie się wielu technik, może być dla nas świetnym rozwiązaniem. Zaprezentowanie pracodawcy wielu technik, może sprawić, że za kilka dni będziemy mogli już pracować jako barman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here