Czym jest HIFU

Niemal każdy z nas marzy o gładkiej i elastycznej cerze pozbawionej zmarszczek. I chociaż nie da się zachować młodości na zawsze, istnieje sporo sposobów, aby zadbać o jakość swojej skóry, tak, aby jak najdłużej zachwycała promiennym wyglądem. Z pewnością dużą pomocą są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – dzięki nim możemy osiągnąć takie efekty, jakie nie zapewni nam nawet najlepszy krem przeciwzmarszczkowy. W ostatnim czasie prawdziwym hitem jest technologia HIFU, czyli z angielskiego high intensity focused ultrasound. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

HIFU Warszawa to zabieg, który wykorzystuje skupione wiązki fal dźwiękowych o dużym natężeniu. Docierają one na różne głębokości tkanek, przyczyniając się do rozpoczęcia pewnych procesów termicznych i mechanicznych. W pierwszym przypadku następuje absorbcja fal ultradźwiękowych, zwiększająca ruch komórek. W efekcie temperatura w tkankach wzrasta do około 60 stopni powodując kontrolowane poparzenia o średnicy do 1 mm. Następnie w wyniku zachodzącego procesu mechanicznego wewnątrz komórek pojawiają się pęcherzyki gazu, które prowadzą do wzrostu ciśnienia i zniszczenia struktur komórek. Powstałe uszkodzenia stymulują proces regeneracji tkanek oraz przyczyniają się do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu, że urządzenie pozwala na precyzyjne ustawienie głębokości penetracji, zmiany zachodzą jedynie wewnątrz tkanek – czyli tam, gdzie produkowany jest kolagen i elastyny – natomiast warstwy zewnętrze skóry pozostają nietknięte. Dzięki temu, HIFU jest uważany za mało inwazyjną metodę i decydują się na niego osoby, które unikają zabiegów chirurgicznych. Co ciekawe, procesy, które zachodzą podczas zabiegu wykorzystywane są nie tylko w medycynie estetycznej, ale także w leczeniu onkologicznym – na przykład przy raku nerek czy prostaty.

HIFU – zastosowanie

HIFU to obecnie jeden z najczęściej wybieranych zabiegów ujędrniających i liftingujących. Wskazaniem do jego wykonania są zmarszczki na czole, w okolicach oczu lub ust. To praktyczny sposób na zniwelowanie pierwszych oznak starzenia się skóry oraz zmniejszenie rozszerzonych porów. HIFU pozwala na skuteczne podniesienie kącików oczu i opadających powiek oraz poprawienie owalu twarzy, dzięki czemu prezentuje się ona wyraźnie młodziej. Jest stosowany w celu pozbycia się zwiotczałej skóry po utracie wagi lub po ciąży. Za jego pomocą można też usunąć blizny, przebarwienia lub rozstępy. Wykazuje pozytywne działanie nie tylko na skórze twarzy, ale też pomaga w modelowaniu sylwetki i zmniejszeniu nadmiaru tkanki tłuszczowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here