Co to jest liposukcja?

0
359

Chcąc poprawić wygląd swojej sylwetki w dość szybkim czasie bez konieczności przechodzenia na różnego rodzaju diety, poświęcania dużej ilości czasu na ćwiczenia, warto skorzystać z usług medycyny estetycznej, a dokładniej z liposukcji.

Czym jest liposukcja?

Liposukcja jest to zabieg umożliwiający odessanie tłuszczu z ud, pośladków, brzucha, czasem również z ramion, pleców i szyi. Później taką tkankę tłuszczową można wykorzystać do lipofillingu lub lipoliftingu. Takie zabiegi mogą poprawić wygląd piersi, twarzy lub pośladków, a korzystanie z tkanki pacjenta zmniejsza ryzyko obecne podczas zabiegu. Należy pamiętać, że osoba, która chce skorzystać z takiego zabiegu musi mieć ukończone 18 lat oraz być w dobrym stanie zdrowia. Przeciwwskazaniami mogą być choroby takie jak: choroby serca, cukrzyca, nadciśnienie, niewydolność nerek i wątroby, otyłość, stany zapalne i zaburzenia krzepnięcia krwi. Specjalista na miejscu zweryfikuje, czy możecie poddać się takiemu zabiegowi.

Można wyróżnić kilka typów liposukcji:

– N.I.L

Zabieg jest wykonywany za pomocą znieczulenia miejscowego lub ogólnego, w zależności od potrzeb pacjenta. W danej partii ciała lekarz wykonuje niewielkie nacięcia, przez które wchodzą specjalne kaniule emitujące infradźwięki, które rozdzielają tkanki tłuszczowe od nietłuszczowych. Zostają one wprawione w ruch i w ten sposób jednorazowo można odessać nawet trzy litry tłuszczu.

Na pewno pojawi się w głowie pytanie, czy taki zabieg boli. Infradźwięki powstałe przez urządzenie podwyższają poziom endorfin w naszym organizmie. W połączeniu ze znieczuleniem powodują, że zabieg staje się bezbolesny.

Po zabiegu przez 3-4 tygodnie nie należy palić papierosów i spożywać alkoholu oraz należy unikać napojów z wysoką zawartością kofeiny. Miejsca nacięć należy pielęgnować odpowiednimi kosmetykami. Przez pierwsze dwa miesiące należy również ograniczyć aktywność fizyczną do minimum.

– U.A.L

Różnicą jest fakt, że tutaj główną rolę odgrywają ultradźwięki. Dzięki nim dochodzi do zjawiska kawitacji, które polega na uszkadzaniu tkanek tłuszczowych i ich upłynnieniu. Wskazania po zabiegu są takie jak w przypadku liposukcji N.I.L.

– Liposukcja wibracyjna

Ten rodzaj polega na ruchach rotacyjnych, bądź naprzemiennych w przód i w tył igły odsysającej tłuszcz. Rozbija ona tkankę tłuszczową i w ten sposób umożliwia jej wydobycie. Jest to starsza metoda i coraz rzadziej wykonywana.

– Liposukcja laserowa

Polega na wykorzystaniu specjalnie skonfigurowanego lasera, który swoim promieniowaniem rozbija tkankę tłuszczową. Następnie ten tłuszcz jest wchłaniany przez organizm lub wyciągany przez kaniulę. Wadą tej metody jest fakt, że nie pozwala ona na pozbycie się dużej ilości tkanki tłuszczowej.

Decydując się na zabieg liposukcji warto poszukać sprawdzonych miejsc. Eksperymenty w salonach, które oferują atrakcyjnie niską cenę mogą okazać się ogromnym błędem i niezamierzonymi efektami. Godnym polecenia gabinetem jest Aestetic Clinic w Poznaniu, który specjalizuje się w takich zabiegach. Więcej informacji znajdziecie pod adresem wrosinski.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here