Poznaj dwie najpopularniejsze metody pakowania produktów

W obecnym świecie, w którym wszechobecny jest konsumpcjonizm, dostępnych jest coraz więcej nowych produktów i towarów, które należy dostarczyć do sklepów lub bezpośrednio do klienta. To logiczne, że aby bezpiecznie dotarły do odbiorcy, muszą być odpowiednio zapakowane. Solidne i stabilne opakowanie to więc podstawa, aby uchronić delikatne produkty przed uszkodzeniem i zniszczeniem. Jeżeli każdego dnia masz do czynienia z dużą ilością elementów do zapakowania, z pewnością zastanawiasz się, na jaką metodę postawić, aby proces ten przebiegał szybko, sprawnie oraz był oszczędny. Poznaj dwa najpopularniejsze sposoby zabezpieczania towarów.

Foliarki – co musisz o nich wiedzieć?

Jedną z najchętniej wykorzystywanych metod pakowania produktów do wysyłki jest owijanie towaru w folię. Nie musisz tego robić ręcznie, ponieważ istnieją nowoczesne foliarki, które pozwalają na ekonomiczne oraz szybkie zabezpieczanie towaru. To bardzo uniwersalne rozwiązanie ponieważ, sprawdzi się zarówno w przypadku pracach magazynowych, jak i w procesie zabezpieczania paczek do transportu. Za pomocą foliarka można zaoszczędzić sporo czasu w trakcie ustawiania towaru na półkach i przewożenia palet, ponieważ pozwala ona na zapakowanie nawet kilkunastu artykułów w zbiorcze opakowanie. Większość dużych przedsiębiorstw i magazynów – gdzie liczyć się szybkość pakowania i jego wysoka jakość, decyduje się właśnie na tę metodę. Dlaczego warto postawić na to rozwiązanie? Przede wszystkim dlatego, że pozwala na solidne i zabezpieczenie towaru. Wbrew pozorom, klienci zwracają ogromną uwagę na opakowania produktów i wybierając te, które prezentują się solidnie, ponieważ wzbudza to ich zaufanie. Szczelne i estetyczne zabezpieczenie towaru jest szczególnie ważne, jeżeli w grę wchodzi sprzedaż produktów żywnościowych. W takiej sytuacji można postawić na pakowanie próżniowe.

Systemy flow pack – jakie mają zalety?

Wyróżnić można wiele różnych sposobów pakowania produktów, które dobiera się w zależności od rodzaju towaru, skali produkcji oraz stopnia zmechanizowania. Chętnie wykorzystywanym w tym celu systemem jest flow pack. Jego największą zaletą jest wszechstronność. Stosowany bywa do pakowania najróżniejszych produktów, między innymi kosmetyków, farmaceutyków czy żywności. W tym celu używa się głównie folie lub laminaty BOPP, czyli polipropylenowe folie dwustronnie zgrzewalne w różnych wariantach, między innymi białe, perłowe, transparentne lub metalizowane. Zaletą tego systemu jest możliwość zapakowania zarówno całych serii towaru, jak i poszczególnych produktów – niezależnie od ich rozmiarów i kształtów. W dodatku pozwala ona na stworzenie szczelnego, trwałego i estetycznego opakowania. Flow pack opakowania nie przepuszczają powietrza oraz chronią zawartość przed zabrudzeniem.  Jest to możliwe, dzięki temu, że woreczki zostają zamknięte poprzez zgrzew hermetyczny. Maszyny pracujące w systemie flow pack są w pełni zautomatyzowane, do przyczynia się do niskich kosztów ich obsługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here