Odmień swój salon z wydrukami i fototapetami

Salon to serce domu, zasługuje więc na szczególną uwagę i aranżację. To tutaj zazwyczaj odbywają się spotkania ze znajomymi, rodzinne rozgrywki planszowe, seanse kinowe z najbliższymi, relaks przy czytaniu książki lub wieczorne granie na Playstation. Czas pandemii, kiedy to wiele osób musiało pracować z domu, szczególnie pokazał, że warto dbać o przestrzeń wspólną, bo poza czasem rodzinnym, który spędzamy w salonie, często służył i służy on jako przestrzeń biurowa i służbowa. Salon spełnia więc wiele funkcji w mieszkaniu, od rozrywki i zabawy, po wyciszenie i odpoczynek. Bez względu na to, jakiej jest wielkości, powinien być funkcjonalny i przytulny.

Fototapeta do salonu

Fototapeta daje nam możliwość zmiany wyglądu wnętrza, manipulacji powierzchnią – dobrze dobrany wzór i kolor potrafi zmniejszyć lub powiększyć przestrzeń – a przede wszystkim wprowadza niebanalny klimat. W małych salonach albo mieszkaniach, w których są koty, często fototapeta https://tappy.pl/oferta/fototapety-do-salonu/ jest jedynym sposobem na wprowadzenie zieleni do przestrzeni wspólnej. Wiele kwiatów i roślin jest toksycznych dla naszych futrzanych domowników lub przez nie niszczonych albo zwyczajnie nie ma w salonie miejsca na wstawienie donicy z jakimkolwiek kolorowym pięknem natury. Motywy roślinne na ścianach są więc wówczas idealnym elementem dekoracyjnym, który ożywia wnętrze i stanowi akcent lub kontrast kolorystyczny.

Dlaczego warto wykorzystać fototapetę w dekoracji ścian salonu?

Przede wszystkim fototapeta w szybki i tani sposób może odmienić wnętrze czy to na etapie remontu, urządzania mieszkania od początku czy już na istniejącym wykończeniu. Ale zalet fototapet jest o wiele więcej:

  • Fototapety są łatwe w montażu, nie absorbują zbyt wiele czasu, a ich umieszczenie na ścianie nie brudzi powierzchni i mebli znajdujących się w obrębie przeprowadzanych prac.
  • Fototapety posiadają różne gramatury i są wykonane z różnych materiałów, dając tym samym gwarancję trwałości i jakości. Wiele z nich jest wodoodpornych, nie ulegają rozerwaniu, doskonale radzą sobie z wilgocią i mogą być stosowane nawet w łazienkach, kuchniach, czy pokojach dziecięcych.
  • Fototapety możemy nabyć w wersji bezpiecznej dla naszego zdrowia, które nie emitują szkodliwych substancji w kontakcie z promieniami słonecznymi lub wysoką temperaturą. Przykładem takich wydruków są realizacje https://tappy.pl/.
  • Fototapety to bogate wzornictwo, mnogość barw i motywów, które w nieszablonowy sposób pozwalają wyrazić siebie, swoje zainteresowania, gusta i przekonania.
  • Wiele fototapet, to również prosty i szybki sposób demontażu. Dzieje się tak za sprawą kleju, który nie przywiera na stałe do ściany, a podczas odrywania wydruku nie odchodzi razem z tynkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here