Niedrogie sprzęty i akcesoria na trudne czasy

Ostatnie lata naznaczone zarówno pandemią, jak i działaniami wojennymi tuż przy polskiej granicy, wielu z nas zmusiły do przedefiniowania swojego życia. Zmieniają się nasze wartości, priorytety, ale i podejście do codziennego życia. W tym wszystkim szukamy zarówno sposobów, produktów, jak i akcesoriów, które pozwolą zabezpieczyć się na niespodziewane okoliczności. Co warto mieć przy sobie, w domu czy podczas bliższych i dalszych wyjazdów? Podpowiadamy!

Koc termiczny – niewielkie akcesorium, które może uratować życie

Jednym z produktów, który warto mieć ze sobą zawsze, gdy w grę wchodzą jakiekolwiek wyjazdy, wycieczki czy wyprawy, jest koc termiczny. To wydatek zaledwie kilku złotych za sztukę, a jednak, będący w stanie uratować zdrowie, a nawet życie, zarówno nasze, jak i osób postronnych. Tego typu produkt można znaleźć do zakupienia w sklepie Karaluch.

Koc termiczny, nazywany także folią termiczną, cechuje się zaopatrzeniem w dwie strony w kolorach srebrnym i złotym. Okrywając się kocem od strony srebrnej, można uchronić się przed wyziębieniem. Gdy zaś srebrna strona będzie skierowana na zewnątrz, a okryjemy się złotą, uda nam się zabezpieczyć przed przegrzaniem. Nawet, jeśli to nie nam się przyda w trakcie wyprawy koc termiczny, być może będzie on pomocy dla osoby postronnej, która znalazła się w trudnej sytuacji.

Składane naczynia – na każdą okazję

Popularnością cieszą się składane naczynia. W domu korzystamy z klasycznych zastaw stołowych i kompletów obiadowych, ale podczas wyjazdu przydadzą nam się naczynia, które są lekkie i zajmują niewiele miejsca. To wręcz obowiązkowy ekwipunek miłośników survivalu, a także osób, które wybierają się w odległe, dzikie i trudne do zdobycia rejony, zatem wielkość i ciężar bagażu, a także jego wyposażenie mają ogromne znaczenie.

Ze składanych naczyń, np. kubka, można skorzystać nawet w drodze, robiąc sobie przystanek i chcąc odpocząć w trakcie długiej trasy. Tego typu kubek sprawdza się dokładnie w ten sam sposób, co klasyczny, szklany czy z tworzywa. Po zakończonym użyciu można go jednak złożyć i schować do kieszeni plecaka czy torby. Poza tym tak wykonane naczynia zwykle są bezproblemowe w czyszczeniu oraz bardzo trwałe i wytrzymałe. Skorzystamy z nich zatem w różnych sytuacjach i warunkach, a niewielki koszt zakupu mile zaskoczy.

Wodoodporna zapalniczka – zamiast klasycznych zapałek

Choć klasyczne zapałki to najtańsze i najprostsze rozwiązanie, gdy w grę wchodzi zagwarantowanie sobie źródła ognia, nie są one jednak odpowiednie na każdą okazję. Możemy mieć trudność z ich zastosowaniem szczególnie w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Zamiast nich lub oprócz, warto zatem postawić na wodoodporną zapalniczkę. Dzięki niej poradzimy sobie w wielu sytuacjach, a nawet obfite deszcze czy wilgoć nie doprowadzą do jej uszkodzenia.

Zastanówmy się, jakie produkty, sprzęty czy akcesoria mogą nam się przydać w niespodziewanych i wymagających okolicznościach. Nie trzeba wielkich wydatków, aby zabezpieczyć siebie i bliskich na trudne czasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here