magazyn

Powierzchnie magazynowe ciągle się rozrastają, dostosowując się do rozwoju przedsiębiorców. W zależności od prowadzonej działalności dobrze jest dopasować magazyn do potrzeb biznesu. Jak to zrobić i czym się kierować?

Kto korzysta z magazynu?

To prowadzony biznes warunkuje czy i z jakiego magazynu trzeba będzie skorzystać. Inaczej przestrzeń będzie wykorzystywała firma działająca w branży e-commerce, a inaczej ta, skupiająca się na sprzedaży hurtowej. To jest też punkt wyjścia do rozważań o dopasowaniu magazynu do potrzeb biznesu.

Dużą rolę odgrywa już sam rodzaj przechowywanego towaru. To od niego zależeć będzie czy budynek musi spełniać jakieś szczególne wymagania, np. być wyższy lub posiadać więcej regałów towarowych.

Szukając odpowiedniej przestrzeni, dobrze jest też znać ich rodzaje i różnice między nimi. Magazyny zamknięte, otwarte, specjalne charakteryzuje TOPmagazyny.pl, co pozwala na szczegółową ich analizę i dobranie odpowiedniego dla prowadzonego przez siebie biznesu.

Jak prawidłowo wybrać magazyn?

Zastanawiając się nad możliwością wyboru magazynu, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze, dobrze przeanalizować budżet i upewnić się, że wynajem magazynu to wydatek, na który można sobie pozwolić. Podliczyć trzeba wszelkie koszty, a poznanie ich składowych jest niezbędnym krokiem, mowa tu o czynszu, kosztach magazynowania, sprzątania, opłatach za energię itd.

Jeśli budżet na to pozwoli, można przystąpić do szukania przestrzeni magazynowej dla swojego biznesu. Należy wówczas zwrócić uwagę na stan budynku i wyposażenia. Dzięki prawidłowej ocenie jakości oświetlenia, wentylacji, ogrzewania oraz zużycia poszczególnych elementów np. regałów można wybrać właściwy magazyn dla swojej firmy. Warto również upewnić się, że pozbawiony jest on wszelkich szkodników, które mogłyby uszkodzić asortyment.

Nie mniej ważna jest również lokalizacja samego magazynu. Dobrze sprawdzić, jak wygląda dojazd, możliwości załadunkowe, odległość od biura czy sklepu. Niektóre magazyny oprócz samej przestrzeni towarowej, oferują także pomieszczenia biurowe. Jest to świetna okazja do przeniesienia swojego biura i dodatkowego zaoszczędzenia.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze magazynu?

Szukając odpowiedniego magazynu do potrzeb biznesu, należy dokładnie określić co i jak długo będzie w nim przechowywane. Dodatkowo, czy potrzebne są jakieś szczególne warunki, np. ogrzewanie bądź chłodzenie. Dzięki temu można znaleźć odpowiednią przestrzeń do swoich produktów.

Dobrze jest też doprecyzować, jak duża przestrzeń magazynowa będzie potrzebna. Oszacowanie tego pozwoli na odpowiednie zaplanowanie środków i nieprzepłacanie za niewykorzystany metraż magazynu.

Warto też zwrócić uwagę na to, czy magazyn jest odpowiednio chroniony. Mowa tu nie tylko o monitoringu i kontroli dostępu, ale również alarmach przeciwpożarowych i innych systemach bezpieczeństwa.

Szukanie odpowiedniej przestrzeni nie musi być problematyczne, Biorąc pod uwagę powyższe kwestie, dopasowanie magazynu do potrzeb biznesu nie będzie stanowiło większego problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here