Kołdra obciążeniowa terapeutyczna

Każdy z nas doskonale wie jak, ważne jest to, aby mieć wygodne i komfortowe warunki do spania. Istnieje pewna grupa osób, która ze względu na swoje problemy potrzebuje specjalnej kołdry obciążeniowej terapeutycznej. Mogą z niej jednak także korzystać inne osoby, gdyż użytkowanie jej wiąże się z wieloma pozytywami.

Kołdra obciążeniowa terapeutyczna – kiedy warto z niej korzystać?

Kołdra obciążeniowa terapeutyczna wykorzystywana jest przede wszystkim w sytuacjach zaburzeń propriocepcji, na które cierpią między innymi osoby z ADHD, autyzmem, oraz zaburzeniami przetwarzania sensorycznego. Zalecana jest jednak także w przypadku osób, które cierpią na depresję, bezsenność oraz zespoły lękowe. Kołdra obciążeniowa terapeutyczna stymuluje tak zwane czucie głębokie, prowadząc tym samym to „wyciszenia” układu nerwowego. Jest to zatem narzędzie, które wykorzystuje się w terapii zaburzenia czucia głębokiego. Wywierany przez nią nacisk, który to jest generowany przez jej dodatkowy ciężar, naśladuje techniki, które są stosowane podczas terapii stymulującej propriocepcję. Warto jednak w tym miejscu podkreślić, że zarówno waga, jak i sposób stosowania tej kołdry w wymiarze terapeutycznym powinny zostać skonsultowane z terapeutą.

Kołdra obciążeniowa terapeutyczna – jakie korzyści?

Stosowanie kołdry obciążeniowej terapeutycznej łączy się z konkretnymi korzyściami. Możemy zaliczyć do nich między innymi takie jak:

  • ułatwienie odprężenia,
  • podniesienie jakości snu,
  • lepszą regenerację,
  • zwiększenie energii każdego ranka,
  • wykonana z antyalergicznego materiału,
  • idealna na wieczorny relaks.

Kołdra obciążeniowa terapeutyczna – dla kogo?

Kołdra ta została pomyślana z myślą o tych wszystkich osobach, które cierpią na wspomniane wyżej w tym tekście zaburzenia. Mogą z niej jednak także korzystać osoby, które nie cierpią na te zaburzenia. One także powinny doświadczyć poprawy i jakości swojego snu oraz relaksu.

Każdy z nas zapewne doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest odpowiednio regenerujący odpoczynek dla naszego organizmu. Kołdra obciążeniowa terapeutyczna została stworzona właśnie z tą myślą, aby zapewnić nam jak najlepszy sen i odpoczynek.

Kołdra obciążeniowa terapeutyczna – skrojona idealnie pod Twoje potrzeby

Kołdra obciążeniowa terapeutyczna Huggymoon® jest przygotowywania indywidualnie pod potrzeby danej osoby. Na stronie znajdziemy cała gamę dostępnych rozmiarów, kolorów i wag kołder. Możliwe jest jednak także dokonanie całkowicie spersonalizowanego zamówienia idealnie dopasowanego pod nasze osobiste potrzeby. W tym celu należy się skontaktować i poprosić o indywidualną wycenę takiego produktu.

Kołdra obciążeniowa terapeutyczna – FAQ

Na jaką porę roku jest ten produkt?

Kołdra ta została pomyślana i wykonana jako produkt całoroczny. Oznacza to zatem, że omija nas konieczność sezonowego wymieniania. Wynika to z faktu, iż została wykonana z oddychających materiałów.

Jaka kołdra dla alergika?

Kołdry te zostały wykonane z materiałów hipoalergicznych, czyli takich, które nie uczulają i nadają się do stosowania przez osoby cierpiące na alergie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here