Czy sztuczne rzęsy są bezpieczne

Długie i gęste rzęsy to marzenie każdej kobiety. Jako ich zalety wymienia się to, że podkreślają spojrzenie, nadają mu głębi, optycznie powiększają oczy, dodają twarzy charakteru. Niewiele kobiet może się jednak pochwalić długimi, jedwabistymi włoskami, które dodatkowo są wywinięte. W takiej sytuacji warto sięgnąć po sztuczne rzęsy. Czy są one jednak bezpieczne?

Czym są sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy to akcesorium, które wykorzystuje się w makijażu oczu. Pozwalają one zagęścić, wydłużyć i podkręcić naturalne włoski. Obecnie drogeriach dostępne są różne typy tego akcesorium. Wybierać można pomiędzy rzęsami różnej grubości, wykonanymi z różnych materiałów, o różnym typie. Na perfumeria.pl/collections/makijaz-oczy-sztuczne-rzesy największym zainteresowaniem cieszą się sztuczne rzęsy na pasku oraz kępki węzełkowe/bezwęzełkowe, które prosto można nałożyć samodzielnie. Tego typu rzęsy sprawdzają się też jako element codziennego makijażu – wyglądają naturalnie i nieprzerysowanie.

skutki uboczne sztucznych rzęs

Czy sztuczne rzęsy nie szkodzą oczom?

Sztuczne rzęsy nie są niebezpieczne dla oczu czy ogólnego zdrowia. Trzeba jednak pamiętać, że muszą one być zakładane i zdejmowane w prawidłowy sposób. Konieczne jest również stosowanie bezpiecznych preparatów do aplikacji rzęs. Należy więc sięgać po kleje z górnej półki, delikatne dla skóry oraz niepodrażniające jej. Warto jest również zainwestować w dobrej jakości rzęsy. Sięganie po te sprawdzonych marek jest gwarancją bezpieczeństwa.

Czy sztuczne rzęsy można nosić na co dzień?

Większość kobiet sztuczne rzęsy zakłada jedynie na wyjątkowe okazje jako wykończenie make-up wieczorowego. Jeśli jednak lubisz mocny codzienny makijaż, po sztuczne rzęsy możesz sięgać częściej. Wizażystki i kosmetyczki podkreślają, że prawidłowo używane i pielęgnowane mogą być nakładane codziennie -musisz je jednak ściągnąć wieczorem i wykonywać pełny demakijaż. Przy codziennym korzystaniu z nich warto jednak pamiętać, żeby odpowiednio je przechowywać, wtedy posłużą więcej niż jeden raz.

sztuczne rzęsy

Jakie są skutki uboczne sztucznych rzęs?

Nieprawidłowo aplikowane i ściągane sztuczne rzęsy mogą wywołać skutki uboczne takie jak infekcje bakteryjne, reakcje alergiczne, a nawet uszkodzenie naturalnych rzęs. Najczęściej jednak jako powikłanie po sztucznych rzęsach pojawia się alergiczne zapalenie spojówek i czasowe przekrwienie gałki ocznej, ból, swędzenie i obrzęk powiek. Jeśli pojawią się takie objawy rzęsy na pasku należy jak najszybciej ściągnąć, aby nie zaostrzać symptomów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here